You are currently viewing Zaawansowana kamera obserwacyjna

Zaawansowana kamera obserwacyjna

Nasz system monitorowania wizyjnego, który od niedawna zaczął funkcjonować w mieście jest wzorowany na najlepszych i najbardziej zaawansowanych systemach miejskiego monitoringu. Wszystkie elementy, wchodzące w jego skład mają najwyższą możliwą jakość, aczkolwiek najbardziej zaawansowanym elementem są oczywiście kamery.

Najnowocześniejsze kamery do miejskiego monitoringu

gdańsk nowoczesne kamery przemysłoweW większości miejskich systemów monitorowania wizyjnego stosowane są zwykłe kamery, zarówno statyczne jak i obrotowe. Podczas gdy mogliśmy takie rozwiązanie powielić, chcieliśmy by w naszym miejskim monitoringu pracowały wyłącznie najbardziej zaawansowane kamery, a prostsze modele były zamontowane tylko tam, gdzie nie potrzebny był stały dozór. Inspiracją dla naszego systemu są obserwujące Gdańsk nowoczesne kamery przemysłowe, które dopiero niedawno weszły do użycia, a które mają zauważalnie wyższe parametry niż ich proste odpowiedniki. Są to kamery wyposażone w system wykrywania ruchu, rozpoznawania twarzy oraz posiadające wysoką autonomię pracy, dzięki czemu tryb patrolowy owych kamer nie musi być programowany, gdyż systemy sterujące urządzeniem samoczynnie dobierają najlepszą trasę obserwacji, wedle widoczności i natężenia ruchu. Jakość obrazu jakie owe kamery posiadają jest nieporównywalna z żadnym innym urządzeniem wizyjnym, i jest wspomagana tym bardziej filtrami obrazu, eliminującymi w czasie rzeczywistym zakłócenia i deformacje, powstające najczęściej podczas zbliżania obrazu lub ruchu obiektywu.

Owe kamery sprawdzają się w najbardziej ruchliwych miejscach w mieście, zwłaszcza wszędzie tam gdzie wymagane jest użycie obrotowej kamery kulowej. Są jednak równie efektywne wewnątrz obiektów czy nawet jako osiedlowe kamery do monitorowania przestrzeni.