You are currently viewing Wyposażenie warsztatu ślusarskiego

Wyposażenie warsztatu ślusarskiego

 

Praca ślusarza, który ma działalność gospodarczą, wymaga, aby dysponował on nie tylko miejscem na warsztat, ale także odpowiedniego rodzaju narzędziami i maszynami. Tylko w takim wypadku możliwe jest wykonywanie pracy na wysokim poziomie, co skutkuje zadowoleniem klientów. W wielu wypadkach narzędzia ślusarskie są kupowane w jednym miejscu, które ma w swojej ofercie szereg specjalistycznych i potrzebnych narzędzi.

Jakie narzędzia są niezbędne w pracy ślusarza?

wyposażenie ślusarskieOsoba, która chce wykonywać szereg prac ślusarskich, musi dysponować przede wszystkim dobrym stanowiskiem pracy. Dlatego wyposażenie ślusarskie to przede wszystkim odpowiednie stanowisko, na którym są wykonywane wszelkie zadania obróbcze. Na stole ślusarskim, który stanowi centrum stanowiska pracy musi znaleźć się wysokiej jakości, masywne imadło. Dzięki niemu możliwe staje się wykonywanie szeregu prac z wieloma detalami metalowymi o różnej wielkości. Dobrego rodzaju imadło może stanowić element skutecznie unieruchamiający wiele przedmiotów, poddawanych obróbce. Ślusarze mogą wykonywać swoje zadania w terenie, a przykładem tego typu usług jest „pogotowie zamkowe”, czyli usługa naprawy zamków, wykonywana bezpośrednio u klienta. Fachowcy świadczący tego typu usługi mają przy sobie przede wszystkim wiertarki, ale także gwintowniki, frezy czy otwornice. Dzięki narzędziom tego typu możliwe jest szybkie zmienienie zamka w drzwiach wejściowych.

Oprócz niezbędnych narzędzi, wielu fachowców dysponuje także specjalnymi typami walizek narzędziowych. Dzięki nim narzędzia są nie tylko idealnie posegregowane, ale także mogą być poukładane w taki sposób, aby  nie generowały hałasu podczas noszenia walizki. Posiadanie tego typu walizki to podstawa wykonywania usług ślusarskich w systemie 24-godzinnym.