You are currently viewing Uniwersalny podsłuch do telefonu

Uniwersalny podsłuch do telefonu

Android należy do najłatwiej modyfikowanych systemów operacyjnych, przeznaczonych do urządzeń przenośnych, a w wielu telefonach czy tabletach można zobaczyć zmodyfikowane warianty, odbiegające funkcjonalnością od pierwotnego programu. Utrudnia to użycie aplikacji monitorujących, gdyż są one przeznaczone zazwyczaj do jednej konkretnej wersji systemu.

Nowoczesna aplikacja podsłuchowa na telefon

podsłuch androidAktualizacja systemu często powoduje nieprawidłowe działanie aplikacji monitorujących, dlatego też służby mundurowe i agencje detektywistyczne coraz częściej sięgają po programy uniwersalne. Uniwersalny podsłuch Android, powoli zastępujący bardziej tradycyjne programy, może bowiem być stosowany na każdej iteracji Androida, z taką samą funkcjonalnością. Aplikacja ta została od początku zaprojektowana jako bardzo trudna do wykrycia, dlatego też pozbawiona jest rozbudowanych funkcji, jakie zawarte są w najbardziej zaawansowanych programach monitorujących. Dzięki temu zużywa śladowe ilości zasobów systemowych przez co jest niezauważalna podczas normalnego korzystania z urządzenia, nawet w trakcie aktywnego monitorowania zasobów przez użytkownika telefonu. Przydaje się ona przede wszystkim do monitorowania urządzeń starego typu, posiadających niewielką pamięć wewnętrzną, które po instalacji programów podsłuchowych były przez nie widocznie obciążane.

Jest również bardzo skuteczną metodą monitorowania urządzeń innych niż telefony przenośne, gdyż nie jest ona wykrywana przez żaden program antywirusowy, zarówno systemowy jak i zewnętrzny. Prostota obsługi umożliwia łatwe korzystanie z aplikacji w dowolnej sytuacji, oraz monitorowanie połączeń bez zakłóceń, jakie często powodowane były wpływem wielu procesów aplikacji na jakość nagrania czy sygnału.