You are currently viewing Skuteczne usuwanie zarysowań

Skuteczne usuwanie zarysowań

Rysy na szybie w aucie nie są niczym co chciałby zobaczyć kierowca. Mimo to zdarzają się od czasu do czasu. Najczęściej jest to wynikiem zużytych wycieraczek albo złej pielęgnacji szyby opartej na korzystaniu ze starej bądź szorstkiej szmatki. Zadbajmy więc o unikanie powodów powstawania rys, a gdy już się pojawią szybko je usuńmy.

Sposób na usunięcie zarysowań

usuwanie rys ze szkłaDzieci obrzuciły nam szybę piaskiem albo przypadkiem użyliśmy wycieraczek na suchej szybie i w ten sposób powstały zarysowania. Póki są płytkie możemy je usunąć samodzielnie, jednak w przypadku głębszych rys niezbędne będzie udanie się do profesjonalisty albo nawet wymiana szyby. Mimo to usuwanie rys ze szkła nie jest aż tak trudne. Wystarczą dwie rzeczy jakimi są filc i pasta polerska. Zanim jednak zaczniemy używać tych rzeczy przygotujmy w odpowiedni sposób powierzchnię do polerowania. Umyjmy szybę i odtłuśćmy ją odpowiednim preparatem. Przetrzyjmy ją najlepiej ręcznikiem kuchennym, aby uniknąć jak najbardziej kolejnych zarysowań. Jeżeli mamy gotową szybę to możemy nałożyć na nią pastę i rozpocząć polerowanie. W miejscy, w którym jest rysa nasze ruchy muszą być pewne i całkiem mocne. Nie zapomnijmy też o przestrzeni dookoła rysy, którą również powinniśmy wypolerować, jednak w nieco lżejszy sposób niż centrum naszego problemu. Zwracajmy mocno uwagę na to, czy pasta na filcu nie zaschła, ponieważ w ten sposób możemy zrobić sobie samodzielnie dodatkowe rysy.

Dbanie o szyby w aucie niekoniecznie musi być czasochłonne, jednak zapominając o tym możemy spowodować powstanie rys, które zminimalizują naszą widoczność na drodze. O ile rysy są płytkie w prosty sposób będziemy mogli je usunąć za pomocą filcu, pasty polerskiej oraz odpowiedniego przygotowania szyby w naszym aucie.