Siatka przeciw kretom w moim ogrodzie

Mój ogród w stylu angielskim pełnił dla mnie bardzo ważną rolę. Wkładałam w jego pielęgnację naprawdę dużo pracy. Chciałam aby wyglądał doskonale. Już podczas budowania mojego domu wynajęłam architekta krajobrazu, który wykonał mi profesjonalny projekt.

Siatka na krety sposobem na problemy w ogrodzie

siatka przeciw kretomRównież specjalnie sprowadzane rośliny musiały być dobrze nawadniane. Niestety pewnego dnia odkryłam u mnie pewnego szkodnika zwanego kretem. Na początku mi to nie przeszkadzało, ponieważ widziałam jednorazowe kopce. Po kilku dniach sytuacja starała się coraz gorsza i musiałam pomyśleć nad rozwiązaniem tego problemu. Kopce stawały się coraz bardziej uciążliwe, a kopce niszczyły trawnik i rośliny. Na początku nie wiedziałam jak pozbyć się kreta. Mój przyjaciel zaproponował mi profesjonalne rozwiązanie. Postanowiłam poszukać inspiracji w internecie. Tam od czasu do czasu znajdywały się różne sporadyczne pomysły. Jednak zachęciła mnie pewna firma, która miała w swoim zakresie takie produkty. Siatka przeciw kretom nie była zbyt droga i mogłam zaryzykować. Zamówiłam to na stronie internetowej i po kilku dniach roboczych została dostarczona do domu. Moja siatka na krety była wykonana z bardzo dobrej jakości materiału. Montaż również nie był skomplikowany i mogłam ją sama zamontować. Nie wiedziałam czy jest skuteczna. Jednak stwierdziłam, że pułapka na krety również będzie dobrym rozwiązaniem.

Gdy udało mi się skomponować cały sprzęt mogłam cieszyć się ogrodem. Kopce przestały się pojawiać, a mój trawnik powracał do dawnej formy. Cieszyłam się, że mogłam znowu relaksować się w pięknym otoczeniu.