You are currently viewing Rozkładana wersalka do pokoju dziecka

Rozkładana wersalka do pokoju dziecka

Urządzaniem pokoju dziecka przeważnie się zajmują rodzice, którzy decydują o jego kształcie i wystroju zgodnie z własnym pomysłem. W tym miejscu muszą się znaleźć podstawowe meble oraz sporo wolnego miejsca do zabawy dla malucha.

Czy wersalki są dobre dla dzieci?

dziecięca wersalka rozkładanaPierwszym modelem łóżka dla każdego dziecka powinno być klasyczne łóżeczko ze szczebelkami, które zabezpiecza je przed wypadnięciem w trakcie snu. Im maluch jest starszy, tym mniej zabezpieczeń potrzebuje, gdyż potrafi już kontrolować swoje ciało podczas snu. Dziecięca wersalka rozkładana będzie idealna dla kilkulatka, który może sam wchodzić i wychodzić do swojego łóżka. Dużą zaletą wersalki dziecięcej jest jej możliwość złożenia i rozłożenia, przez co w ciągu dnia nie zajmuje wiele miejsca. Klasyczne łóżka mają duży rozmiar i nie można zmienić ich ułożenia, przez co zajmują sporą cześć pomieszczenia. Wersalka może stać w rogu, nikomu nie przeszkadzając, a jednocześnie dając sporo wolnego miejsca do zabawy. Wersalki rozkładane są dość nisko osadzone i posiadają pod siedziskiem pojemnik na pościel, zatem w ciągu dnia nie będzie śladu pom spaniu. W przypadku wyboru mebli dla dziecka, trzeba zwracać uwagę na ich wykonanie i czy nie mają żadnych ostrych brzegów i zakończeń. W sprzedaży znajdziemy przeróżne modele, dostępne w kolorach, które z pewnością przypadną do gustu niejednemu chłopcu lub dziewczynce. Są też pokryte miękką w dotyku tkaniną, która jest od spodu zapinana na zamek więc w razie zabrudzenia łatwo ją zdjąć i wyprać.

Alternatywą dla wersalki dla dziecka może być sofa czy kanapa z funkcją spania. Jeżeli chodzi o cenę tego typu mebli, to najtańsze modele kosztują mniej więcej trzysta – pięćset złotych i na pewno je znajdziemy w wielu sklepach internetowych.