You are currently viewing Rolnicy używają nowoczesnych pługów

Rolnicy używają nowoczesnych pługów

Nie jest łatwo pracować na roli – tak mogli powiedzieć rolnicy jeszcze pół wieku temu. Dzisiaj sprawa ta jest znacznie inna, a to za sprawą ciężkich maszyn, które używane są praktycznie na wszystkich etapach prac rolniczych. Wszyscy na pewno wiemy, jak wyglądają pługi, lecz nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak skomplikowane jest to narzędzie.

Kiedy używa się wydajnych pługów?

części do pługa marki kvernelandOrać ziemię można za pomocą skib lub talerzy, zależnie od tego, jakie efekty chcemy osiągnąć. Pługi mogą różnić się od siebie ilością tych elementów oraz jakością ich wykonania. Uszkodzenie któregoś z nich wymaga jego natychmiastowej wymiany. Dobry rolnik będzie posiadał je w zapasie, gdyż zdarzyć się może tak, że jeden z elementów uderzy w kamień, który w jakiś sposób dostał się na nasze pole. Wówczas może się on wygiąć lub zniekształcić, co może sprawić, że pole nie będzie zaorane w należyty sposób. Możemy zdecydować się na kroki, które będziemy chcieli podjąć, gdy będzie to bardzo sprawne oraz szybkie. W efekcie realizując konkretne projekty, będziemy mogli wybierać narzędzia do nich dopasowane. Kupując części do pługa marki Kverneland, warto zdecydować się na dostawcę cieszącego się dobrą renomą. Wówczas zyskamy pewność, że konkretne komponenty są sprawdzone oraz markowe, co jest dla nas przydatną kwestią. Musimy dowiedzieć się, w jaki sposób zająć się nimi wszystkimi, gdy zajdzie taka potrzeba.

W pracy na roli może się wiele wydarzyć, dlatego koniecznie trzeba wiedzieć, jak realizuje się wymianę komponentów w naszym sprzęcie. Nie zawsze będziemy mieli czas, aby wezwać do siebie zawodowego mechanika, który zajmuje się takim sprzętem. Dlatego dzisiaj rolnik powinien posiadać szeroką wiedzę z tego zakresu, co może okazać się niezbędne podczas pracy na roli.