You are currently viewing Przewożenie dziecka w bezpiecznym foteliku

Przewożenie dziecka w bezpiecznym foteliku

Jadąc na spacer, dziecko najczęściej wkładamy do wózka, lub możemy wsadzić do chusty. Wychodząc że szpitala z noworodkiem, większość ludzi wkłada go do fotelika samochodowego i wyrusza w podróż do domu. To jedyne bezpieczne miejsce dla dziecka w aucie, pod warunkiem, że fotelik jest dopasowany. 

Gdzie kupić bezpieczne foteliki dla dzieci? 

recaro - bezpieczny fotelik dla dzieckaZgodnie z polskim prawem, dziecko należy przewozić w specjalnym foteliku posiadającym homologację. Małe dziecko nie można posadzić na tylnym siedzeniu i przypiąć pasami, gdyż nie potrafi samodzielnie siedzieć ani chodzić. Tylko fotelik samochodowy dostosowany do wieku i wagi dziecka może być dla niego odpowiednim miejscem w aucie. Recaro – bezpieczny fotelik dla dziecka musi spełniać wymagania unijne i być wyprodukowany z wytrzymałych materiałów. Najnowsze foteliki posiadają podwójnie wzmocnione boki, które chronią malucha w sytuacji ewentualnego uderzenia z boku pojazdu. Dodatkowo podwyższony zagłówek odpowiednio wspiera główkę dziecka i zabezpiecza przed urazem w chwili mocnego szarpnięcia. Fotelik Recaro jest montowany na tylnym, albo przednim siedzeniu i przypinany pasami bezpieczeństwa, dzięki czemu jest stabilny w trakcie drogi. Siedzisko jest wyłożone miękką pianką, która dopasowuje się do kształtu ciała dziecka i właściwie podpiera jego kręgosłup. Fotelik posiada wewnętrzne pasy, które zapina się na wysokości brzuszka i nóżek dziecka. Model firmy Recaro można zamontować na stelażach większości wózków, ponieważ posiada uniwersalne zapięcia.

Na rynku są dostępne różne modele fotelików firmy Recaro i są podzielone ze względu na wagę i wzrost dziecka. Niektóre posiadają regulacje siedziska, dzięki której możemy fotelik dopasować do malucha. Są to modele, które rosną razem z dzieckiem i mają odpowiednio szeroką obudowę.