You are currently viewing Promienniki do ogrzewania domów

Promienniki do ogrzewania domów

Ogrzewanie obiektów przemysłowych, które posiadają bardzo dużą powierzchnię od zawsze stanowiło spory problem. W przeszłości do tego typu zadań wykorzystywana była głównie metoda konwekcyjna, która nie należy do najbardziej efektywnych w takich przypadkach. Obecnie istnieją jednak pewne urządzenia, którymi można ogrzewać takie obiekty znacznie skuteczniej.

Skuteczne ogrzewanie podczerwienią

promienniki ogrzewanieNie da się ukryć, że ogrzewanie w naszym klimacie jest czymś bez czego trudno byłoby nam się obejść. Wiele miesięcy w roku jest takich gdy nie mamy wyjścia i musimy uruchamiać nasze systemy grzewcze. Warto jednak zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania z tym związane. W szczególności świetnymi urządzeniami, które często skupiają na sobie uwagę są promienniki ogrzewanie przy użyciu tych urządzeń może być zaś bardzo szybkie i jednocześnie skuteczne. Ogrzewanie promiennikami polega na tym, że nie jest tutaj podnoszona temperatura powietrza jakie znajduje się w pomieszczeniu. W związku z tym nie dochodzi do niepotrzebnego marnowania energii. Tak bywało w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, które stosujemy w naszych domach. Promienie podczerwone wnikają na pewną głębokość w nasze ciało i skutecznie je ogrzewają można by powiedzieć, że od środka. W efekcie już od samego uruchomienia promienników podczerwieni możemy zacząć odczuwać efekty ich działania.

Na ten moment promienniki podczerwieni wykorzystywane są głównie w zakładach przemysłowych. Jednak wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas również w naszych domach coraz częściej te urządzenia będą wykorzystywane. Do celów związanych z ogrzewaniem domów stosuje się obecnie promienniki elektryczne. Natomiast w przypadku wspomnianych wcześniej zakładów przemysłowych stosuje się wydajne promienniki gazowe.