You are currently viewing Poddanie się prześwietleniu zęba

Poddanie się prześwietleniu zęba

 

Byłam ostatnio u stomatologa z potwornym bólem zęba. Niestety na miejscu zepsuł się sprzęt do robienia zdjęcia RTG i dentysta wydał mi skierowanie na zrobienie prześwietlenia. Nie wiem, co dzieje się z zębem, więc bardzo mi zależy na szybkim zrobieniu zdjęcia.

Zrobienie prześwietlenia zęba

prześwietlenie zęba siedlceMuszę teraz poszukać miejsca, gdzie robi się prześwietlenie zębów. Sama nie wiem, gdzie miałabym się udać. Mogłabym iść do innego stomatologa, który posiada sprzęt RTG, ale skoro dostałam już skierowanie od swojego dentysty, to lepiej poszukam jakiegoś miejsca do prześwietlenia. Mieszkam w Siedlcach i wiem, że na pewno zdjęcia można zrobić w szpitalu, bądź w prywatnej przychodni. Zajrzę jeszcze do Internetu, by sprawdzić konkretne lokalizacje tych miejsc. Wpisałam w wyszukiwarkę internetową: prześwietlenie zęba siedlce. Faktycznie okazało się, że można je zrobić w szpitalu i przychodnaich, można jeszcze iść do innego gabinetu stomatologicznego, ale tego wolałabym uniknąć. Wolę leczyć zęby u jednego stomatologa. Postanowiłam się wybrać do jednej z prywatnych przychodni. Można tam przyjść jeszcze dzisiaj, co bardzo mnie cieszy. Muszę oczywiście za te zdjęcie zapłacić, ale dla mnie to żaden problem. Poszłam tam więc popołudniu i zrobiłam prześwietlenie. Jest ono bezbolesne, więc nie ma dla mnie problemu. Czułam tylko lekki dyskomfort z powodu włożenia kliszy do jamy ustnej. Otrzymałam już zdjęcie i mogę ponownie wybrać się do dentysty, by ocenił, dlaczego ząb mnie boli.

Stomatolog obejrzał zdjęcie i wyszło, że muszę mieć zrobione leczenie kanałowe, ponieważ próchnica dostała się już do miazgi, dlatego mnie tak mocno bolało. Co prawda miałam tam plombę, ale wdała sie próchnica wtórna. Zdjecie RTG na pewno pomogło dentyście zlokalizować przyczynę bólu.