You are currently viewing Pianka stosowana do ociepleń

Pianka stosowana do ociepleń

Od jakiegoś czasu bardzo dużo osób zaczyna interesować się kwestiami dotyczącymi ocieplania domów. Stosuje się najróżniejsze materiały do ociepleń. Dużo osób już nie chce stosować klasycznych rozwiązań. Do nich zaliczyć można oczywiście styropian czy wełnę mineralną. Ciekawym rozwiązaniem może być stosowanie nowych rozwiązań takich jak pianka poliuretanowa czy też płyty warstwowe PIR.

Ocieplanie poddaszy pianką 

ocieplenie poddasza mazowieckieCiepłe powietrze podgrzewane przez grzejniki znajdujące się w naszym domu zawsze unosi się ku górze. W związku z tym gdy zaczynamy ogrzewać jakiekolwiek pomieszczenie to najpierw dochodzi do podgrzewania jego górnych partii. W związku z tym tak ważne jest by te górne partie odpowiednio zabezpieczać przed umykaniem ciepła z wnętrza naszego domu. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym wypadku ocieplenie poddasza Mazowieckie jest zaś jednym z województw, w którym funkcjonuje mnóstwo firm oferujących usługi dotyczące tworzenia warstw termoizolacyjnych. Największe zainteresowanie w ostatnim czasie wzbudza ocieplanie przy użyciu pianki poliuretanowej. Pianka ta nazywana jest również pianką PUR więc możemy często znaleźć ją pod tym skrótem. Pianka poliuretanowa jest nakładana na najróżniejsze powierzchnie. Świetnie przylega ona zarówno do powierzchni płaskich jak i pionowych. Z racji, że jest ona nakładana pod bardzo dużym ciśnieniem to możliwe jest jej nakładanie na powierzchnię ścian czy nawet skosów na poddaszu. 

Ogólnie rzecz biorąc ocieplanie poddasza pianką poliuretanową to naprawdę świetne rozwiązanie. Każdy z nas może bardzo łatwo i szybko znaleźć firmy zajmujące się tworzeniem takich warstw termoizolacyjnych. Wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać odpowiednie hasło. Firmy te w ostatnim czasie powstają w niemal każdym większym mieście.