You are currently viewing Odlewy gipsowe z wykorzystaniem silikonowych form

Odlewy gipsowe z wykorzystaniem silikonowych form

Od dawna interesuję się różnymi formami sztuki. Dawniej tylko je podziwiałam, a jakiś czas temu postanowiłam spróbować swoich sił. Bardzo podoba mi się rękodzieło, ponieważ pozwala w kreatywny sposób spędzić czas. Przy okazji mogą powstać bardzo ciekawe przedmioty, które budzą zachwyt i mogą stać się wspaniałą ozdobą wnętrza.

Jakich form używać do gipsowych odlewów?

formy silikonowe do odlewów gipsowychBardzo podobają mi się ozdoby wykonane ręcznie. Dzięki nim wnętrza mogą stać się o wiele bardziej przytulne i oryginalne. Postanowiłam sobie kupić formy silikonowe do odlewów gipsowych. Dzięki nim można stworzyć piękne rzeźby albo mniejsze elementy, które wykorzysta się w innych projektach. Kupiłam sobie kilka sztuk, by wykonać parę ciekawych rzeczy. Miałam nadzieję, że szybko uda mi się nauczyć, jak wykorzystywać tego rodzaju formy. Na szczęście okazało się to wyjątkowo proste – o wiele łatwiejsze, niż się spodziewałam. Wystarczy przygotować gips o odpowiedniej konsystencji, a następnie wlać go do formy. Następnie czekamy, aż masa całkowicie zastygnie i będzie można ją bezpiecznie wyjąć. Kolejnym etapem jest delikatne wyjmowanie jej z formy. Warto robić to ostrożnie i powoli, szczególnie przy figurkach z drobnymi elementami, by ich nie uszkodzić. Po tym wystarczy wyczyścić formę wilgotną szmatką albo wodą, by móc ją użyć ponownie. Cały proces jest więc bardzo prosty i intuicyjny.

Figurki i mniejsze elementy ozdobne z gipsu bardzo ładnie się prezentują. Można je również malować, co daje ogromne możliwości, jeżeli chodzi o tworzenie oryginalnych rzeczy. Bardzo spodobało mi się tworzenie z wykorzystaniem silikonowych form. Są one bardzo proste i wygodne w użytku, a dają bardzo piękny efekt. Za niedługo pewnie kupię sobie kilka nowych form do odlewów, by urozmaicić swoje projekty.