Ocieplacz nurkowy i inne przydatne rzeczy

Coraz więcej osób wybiera się na wyprawy nurkowe. Nurkowanie jest bardziej interesujące niż samo pływanie, można oglądać niesamowite rośliny i zwierzęta żyjące pod wodą. Jednak na taką wyprawę należy się odpowiednio przygotować, żeby czuć się wtedy komfortowo.

Ocieplacz musi być wygodny

ocieplacz nurkowyZ pewnością niezbędny będzie dla nas skafander. Dzięki niemu możemy spokojnie zanurzać się na dużych głębokościach i pływać zarówno w wodach ciepłych jak i chłodnych. Często z takim skafandrem połączona jest butla tlenowa. Dzięki niej możliwe jest oddychanie pod wodą. Tlenu jest spory zapas, jednak należy sprawdzać jego stan i tak zaplanować trasę nurkowania, żeby nie były potem kłopotów. Butla jest dosyć ciężka, choć w wodzie ciężar odczuwany jest inaczej. Warto jest zatem dopasować rozmiar butli do siebie i najwyżej planować krótsze trasy z mniejszymi butlami. Pod skafander trzeba założyć ocieplacz nurkowy. Nawet w ciepłych wodach jak się zejdzie na większą głębokość to będzie nam dosyć chłodno. Bez ocieplacza szybko zmarzniemy i będziemy czuli się kiepsko. Taki ocieplacz powinien być dla nas wygodny, nie krępować ruchów, dobrze nas ogrzewać, jak również być dosyć lekki, żeby nam dodatkowo nie ciążył. Poza ocieplaczem trzeba mieć także płetwy. Zakłada się je na nogi, dzięki czemu pływanie staje się łatwiejsze i mniej się napracujemy przy przebyciu takiej samej odległości jak bez takich płetw. Bez okularów także się nigdzie nie ruszymy. Muszą być one szczelne, żeby woda nam do nich nie wleciała i przejrzyste, żebyśmy wszystko dobrze widzieli.

Podsumowując, najważniejsze rzeczy potrzebne przy nurkowaniu do skafander z ocieplaczem, butla z tlenem, okulary, oraz płetwy. Tak zaopatrzeni na pewno możemy ruszać na nurkowanie w dowolnym miejscu na świecie.