Nowoczesny park z ciekawymi ławkami

W naszym mieście powstaje coraz więcej parków. Ostatnio w miejscu, gdzie do tej pory mieściło się dzikie składowisko śmieci pośród zaniedbanej zieleni, powstało urocze, zielone miejsce z alejkami spacerowymi, oczkiem wodnym i fontanną. Park zyskał od razu po powstaniu wielu zwolenników, którzy w każde popołudnie tłumnie przychodzą tu na spacery. 

Nietypowe ławki w nowym parku

stylowa ławka parkowa betonowaZa projekt najnowszego parku odpowiada jeden z najbardziej znanych architektów terenów zielonych w mieście. Projekt został zrealizowany z funduszy unijnych, ale dołożyło się do niego kilku anonimowych sponsorów. Aż trudno uwierzyć, że tam, gdzie do tej pory straszyło bałaganem, stoi teraz piękny i nowoczesny skwer zieleni. W parku pozostawiono kilka starych, pięknych drzew, które są jego główną ozdobą. Pośrodku powstała fontanna z akwenem wodnym a jej idealnym dopełnieniem jest stylowa ławka parkowa betonowa, umieszczona co trzydzieści metrów wzdłuż alejek spacerowych. Ławka ma nietypowy kształt i jest bardzo ergonomiczna. Projekt na nią to zwycięzca międzymiastowego konkursu dla studentów uczelni artystycznych. Ławka ma nawiązywać do naturalnych kształtów, które spotykamy w przyrodzie i ma idealnie wtapiać się z naturalne środowisko. Połączenie betonu z drewnem okazało się strzałem w dziesiątkę. Spacerowicze zachwycając się ławkami podobnie jak całym parkiem. Udanym rozwiązaniem okazało się też zorganizowanie placu zabaw dla dzieci, wkomponowanego w całą architekturę parku. 

Tereny zielone są bardzo pożądane w miastach. Cieszy fakt, iż zarząd dba o to, aby zagospodarowywać zaniedbane dotąd miejsca. Takim udanym projektem okazał się niedawno powstały, nowoczesny park. Proste, ale zarazem gustowne rozwiązania okazały się strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcy miasta szybko polubili nowy park.