You are currently viewing Najlepsze damskie rowery górskie

Najlepsze damskie rowery górskie

Najczęściej zdarza się iż profesjonalne rowerzystki jeżdzą na dokładnie tych samych rowerach co ich koledzy, i nie ma większej różnicy w wyborze roweru. Nie ma jednak problemu w dostaniu damskiego roweru terenowego, który różni się od męskiej, standardowej wersji pod kilkoma względami.

Damskie rowery do jazdy terenowej

damskie rowery mtbPrzede wszystkim, najbardziej zauważalną różnicą jest wykonanie i materiał samej ramy. Damskie rowery mtb są bowiem wykonywane z lżejszych stopów stali czy aluminium, przez co prowadzenie czy jazda na rowerze nie wymaga takiego wkładu siły jak jazda na rowerze ciężkim. Poza tym, damskie rowery posiadają odmienne przełożenie przerzutek, zmniejszające nakład siły, jaki potrzebny jest do napędzania roweru podczas jazdy terenowej. Sama rama nie różni się od typowej ramy sportowego roweru, choć niektóre modele mogą posiadać opadającą górną rurę, dzięki której wsiadanie na rower jest ułatwione, podobnie jak w damskich rowerach drogowych. Niektóre damskie rowery są znacznie mniejsze niż męskie, i przeznaczone są dla rowerzystek niższego wzrostu. Są dzięki temu o wiele bardziej komfortowe, i pozwalają osobom o mniejszych gabarytach na swobodną jazdę po najtrudniejszym terenie. W pozostałych aspektach nieszczególnie wyróżniają się spośród rowerów górskich. Wiele modeli posiada doskonałą amortyzację, dzięki której z łatwością można jeździć po najtrudniejszych odcinkach trasy i nierównym podłożu.

Wyposażenie roweru zależy głównie od producenta i przeznaczenia, więc najprostsze rowery terenowe będą miały bardzo podstawowe wyposażenie. Rowery dla profesjonalnych rowerzystek sportowych, natomiast, mogą mieć mnóstwo ulepszeń, części przeznaczonych właśnie do jazdy konkurencyjnej, oraz dodatkowy osprzęt ułatwiający trening i jazdę.