You are currently viewing Najlepsza spawarka do aluminium

Najlepsza spawarka do aluminium

Spawanie aluminium bywa wyzwaniem od strony technicznej. Podstawą w takim wypadku jest dobra spawarka, jednak jej wybór nie jest sprawą oczywistą. Na rynku dostępne są spawarki TIG oraz MIG, na temat których warto dowiedzieć się nieco więcej i móc świadomie wybrać lepszy model dla siebie.

Wybór dobrej spawarki do aluminium

spawarki do aluminiumWybór odpowiedniego sprzętu nie zawsze jest prostym zadaniem, dlatego w takich przypadkach warto poznać zarówno wady, jak i zalety poszczególnych modeli, co ułatwi podjęcie decyzji. Warto dobrać optymalne modele spawarki do aluminium. Spawarki TIG są znacznie łatwiejsze w obsłudze, w praktyce umożliwiają one uzyskanie spoiny o grubości nawet 10 mm, jednak w praktyce jest to czasochłonne i trudne do uzyskania. Dlatego właśnie TIG stosowany jest głównie do blach o grubości do 3 mm, często przy tym pojawiają się problemy na spawach pachwinowych. Nie ma takiego modelu, który doskonale by się sprawdził w każdych okolicznościach. TIG jest stosowany głównie do spawania cieńszych elementów, natomiast MIG grubszych. Dodatkowo ważnym aspektem jest to, aby kupowana spawarka była uzupełniona o wszelkie niezbędne akcesoria oraz i dodatki. Ułatwi to w znacznym stopniu pracę na sprzęcie. Polecane są również modele do spawania prądem zmiennym, a te niestety nie są tanie. Duże znaczenie przy wyborze może mieć także ergonomia poszczególnych modeli. Spawanie elementów aluminiowych może być czasochłonne, w związku z czym wybierać modele z wygodnym uchwytem oraz niezbyt dużą obudową.

Reasumując, kupując odpowiednią spawarkę do stosowania przy spawaniu aluminium, powinniśmy wziąć pod uwagę różne czynniki. Nie ma sprzętu uniwersalnego, który sprawdzi się w każdych okolicznościach, dlatego planując zakup spawarek MIG czy TIG powinniśmy brać pod uwagę różne kryteria.