You are currently viewing Najlepsza agencja pracy

Najlepsza agencja pracy

Do Polski od wielu lat przyjeżdżali Ukraińcy, którzy głównie znajdowali pracę w budowlance lub w handlu. Dziś, do naszego kraju przyjechało ponad trzy miliony Ukraińców, którzy szukają tu schronienia, ale także pracy, aby móc się usamodzielnić.

Jak agencje pomagają w zatrudnieniu?

agencja pośrednictwa pracy dla ukraińcówNa rynku działa nawet kilkadziesiąt agencji pracy, które pomagają w znalezieniu zatrudnienia pracowników z wielu branż. Ich rolą jest pośredniczenie w zatrudnieniu pomiędzy pracodawcą, a pracownikiem. Powszechnie się mówi, że agencje wynajmują pracowników na określony czas, ale z możliwością przedłużenia. Najczęściej dzielą się one na dwa rodzaje agencji, te które oferują zatrudnienie dla Polaków oraz te, które współpracują z Ukraińcami. Tworzą one bazę pracodawców, którzy są zainteresowani zatrudnieniem Ukraińców o określonych  kwalifikacjach oraz aktywnie poszukują pracowników spełniających konkretne wymagania. Przeważnie osoby zainteresowane samodzielnie się zgłaszają do agencji, gdyż mają tak duże szanse na znalezienie zatrudnienia. Agencja pośrednictwa pracy dla Ukraińców  jest bardzo pomocna dla pracodawców, ponieważ kieruje ona do nich pracowników zainteresowanych konkretną pracą i spełniających warunki zatrudnienia. Niejednokrotnie umowa jest podpisywana w biurze agencji, gdyż to ona jest gwarantem zatrudnienia i spełnienia określonych wymagań względem pracownika. Co prawda zarobki są nieco niższe niż w przypadku bezpośredniego zatrudnienia pracodawcy, ale pomimo tego jest spore zainteresowanie.

Od końca lutego tego roku, pracę w Polsce znalazło już kilkaset tysięcy Ukraińców, którzy najczęściej pracują w branży handlowej. usługowej czy nawet transportowej. Nie zawsze brak umiejętności posługiwania się językiem polskim jest warunkiem koniecznym.