You are currently viewing Mocne orurowanie do terenówki

Mocne orurowanie do terenówki

Offroadowe rajdy wymagają najlepszego wyekwipowania samochodu, nie tylko w sprzęt pokładowy, ale również we wzmocnienia, które mają za zadanie zminimalizować uszkodzenia samochodu w trakcie jazdy. Nie wszystkie samochody które zostały oznaczone jako pojazdy terenowe mają takie udogodnienia fabrycznie, a jeśli już, to zdarza się iż są one często na pokaz.

Najlepsze rodzaje orurowania do samochodu terenowego

orurowanie samochoduWzmocnienie ramy samochodowej, nazywane orurowaniem, jest jednym z najczęściej stosowanych elementów wyposażenia samochodów terenowych, właśnie ze względu na wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami, jaki zapewnia. Jest to zazwyczaj konstrukcja wykonana ze stalowych rur, mająca za zadanie pochłaniać większość siły uderzenia po kolizji z przeszkodami. Taka modyfikacja jest czasem montowana w samochodach terenowych, aczkolwiek w niektórych modelach nie ma żadnej praktycznej funkcji, i jest wyłącznie ozdobą, zwłaszcza jeśli posiada długi zderzak, wychodzący przed maskę samochodu. Faktyczne offroadowe orurowanie można zamontować w wielu zakładach samochodowych i warsztatach tuningu, a takie wzmocnienie ramy będzie miało zauważalne efekty po każdej kolizji. Przede wszystkim, dobrze założone orurowanie nie będzie w żaden sposób wpływać na zachowanie czy osiągi samochodu podczas jazdy, czy to na drodze czy w terenie.

Co więcej, nie będzie ono wymagać przeróbek konstrukcji ramy, jak wiele improwizowanych rodzajów orurowania. Profesjonalne wzmocnienie ramy będzie natomiast osłaniać zarówno kierowcę jak i sam samochód, i w wielu przypadkach może uratować życie podczas poważnego wypadku. Te orurowania które posiadają pozwolenie drogowe mogą być używane także w pojazdach poruszających się po drogach krajowych, najczęściej w osobówkach.

Więcej informacji https://orurowanie.pl