You are currently viewing Magia spa samochodowego

Magia spa samochodowego

 

Samochód to często oczko w głowie mężczyzn. Ale czy to nie jest jakkolwiek banalny stereotyp? Wbrew pozorom to jednak kobiety bardziej dbają o estetykę, czystość i wizualne aspekty przestrzeni i otoczenia, w którym się znajdują. Kto więc bardziej sumiennie dba o swoje auto i jak to robić?

Czym jest spa dla samochodu

spa samochodowe krakówNie zdarzyło mi się wsiąść do zaniedbanego, brudnego w środku czy ochlapanego błotem z zewnątrz auta należącego do kobiety. Czy jednak płeć piękna sama co kilka dni uprawia jogging na myjni samochodowej i odświeża swój środek lokomocji? Niekoniecznie. Podobno lwia część pań korzysta z miejsc, w których ktoś inny zadba o auto. To tak zwane spa samochodowe kraków, Poznań, stolica, Trójmiasto – wszystkie większe miasta w Polsce dysponują taką usługą. Jest to kompleksowe czyszczenie samochodu. Z zewnątrz zwykle wykonywane jest podstawowe mycie szamponem, ochrona lakieru, woskowanie ręczne. Jeśli klient życzy sobie dodatkowo płatną usługę, to może także skorzystać z polerowania samochodu. To jednak spory koszt od siedmiuset złotych wzwyż zależnie od wielkości auta i stanu lakieru. Oczywiście w cenie jest mycie szyb, czyszczenie kół itp. Czyszczenie wewnątrz obejmuje zadbanie o części z tworzyw sztucznych, pranie tapicerki, dywaników, mycie szyb, pranie podsufitówki, generalne sprzątanie bagażnika. Dodatkowo można opłacić czyszczenie klimatyzacji. Tak kompleksowa usługa to zwykle koszt od trzystu do ośmiuset złotych zależnie od miasta i wielkości auta. Samochód zwykle można odebrać dopiero za dwa dni – to czas, który jest potrzebny, aby tkaniny wewnątrz dobrze się wysuszyły.

Spa samochodowe wizualnie „odnowi” auto. Będzie wyglądało świeżo, czysto, w środku poczujemy przyjemny zapach. Warto co jakiś czas wyczyścić kompleksowo nasz środek transportu. Taka usługa świetnie sprawdza się też przed sprzedażą auta i jest często praktykowana.