Łódzka medycyna pracy i problemy z sercem

Nigdy nie sądziłam, że badania okresowe mogą nam w czymś pomóc. Każdy w szkole chodził co jakiś czas do pielęgniarki i każdy się cieszył, ze mu lekcja minęła. Tam nas zmierzyli, zważyli, zmierzyli ciśnienie i wysłali z powrotem do sali.

Łódzka medycyna pracy bardzo mi pomogła

medycyna pracyPodobnie wyglądały badania okresowe w pracy. Trzeba było je co jakiś czas przejść, żeby wiedzieć ze wszystko jest dobrze i gotowe. Nie spodziewałam się, ze łódzka medycyna pracy mogłaby mi pomóc. Okazało się jednak, że dzięki takim badaniom lekarzy wykrył u mnie początku choroby serca. Zaczynało się to niewinnie. Nie czułam się wcale źle, serce mnie nie bolało, choć byłam ostatnio trochę zmęczona. Miałam dużo pracy i źle sypiałam, więc myślałam, ze to przez to. Nawet mój ginekolog powiedział mi, ze nic mi nie dolega, dentysta i endokrynolog też powiedzieli, że nic mi nie jest. Jak widać jednak specjalista medycyny pracy wiedział lepiej. Z racji moje pracy przy komputerze przede wszystkim wykonuje się mi badanie wzroku. A poza tym wysyła się na standardowe badania i tym podobne rzeczy. Na wizycie nie spodziewałam się pytań na temat mojego serca. Jednak lekarz powiedział, że dobrze by było, żeby zobaczył mnie kardiolog. Wtedy najwyżej wykluczy początku choroby serca. Okazało się, ze lekarz miał rację. Nie było to co prawda nic poważnego, tylko lekkie nadciśnienie, ale lepiej jest je szybko zacząć zacząć leczyć.

Byłam bardzo wdzięczna lekarzowi, ze zwrócił mi an to uwagę i dzięki temu nie będę miała w przyszłości poważniejszych problemów. To była bardzo dobra wizyta.