Kupujemy linię produkcyjną i dozowniki barwnika

Nasza firma od wielu lat zajmuje się produkcją i sprzedażą artykułów z blachy.W związku z dynamicznym rozwojem i zapotrzebowaniem rynku, postanowiliśmy uruchomić drugi profil produkcji: artykuły z tworzyw sztucznych.

Dozowniki barwnika mogą być używane

dozowniki barwnikaPo analizie rynku zainwestowaliśmy odpowiednie środki w nowa linię produkcyjną, która ma zostać zainstalowana w nowej hali.Hala została również wybudowana pod nową inwestycję. Połączymy teraz jako jedno przedsiębiorstwo dwa współgrające ze sobą profile produkcji, co powinno dać wymierne korzyści w niedalekiej przyszłości. Pod nową produkcję zakupiliśmy trzy wtryskarki,używane lecz w idealnym stanie oraz dwie suszarki do tworzyw.Z przeprowadzonych rozmów z innymi producentami wynika,że przy takiej ilości produkcyjnej dwie suszarki do tworzyw sztucznych powinny wystarczyć. Postanowiliśmy w kolejnym roku zakupić suszarko-podajnik. Natomiast na tę chwilę mamy jeden podajnik do tworzyw sztucznych.Urządzenie jest nowe, wiec zapewne posłuży wiele lat.Zastanawialiśmy się, czy warto inwestować w sprzęt po kapitalnym remoncie i tak zwanej regeneracji. Ostatecznie stanęło na tym, iż jedyne używane maszyny to wtryskarki, które zakupiliśmy od naszego kontrahenta mając pewność,że remonty maszyn zostały przeprowadzone rzetelnie, jak również dozowniki barwnika. Sporo czasu zajęło naszemu działowi zakupów znalezienie korzystnej oferty na młyny do tworzyw sztucznych. Oferta rynkowa jest spora tak samo jak i zróżnicowanie techniczne tych urządzeń.Nie mając dobrego doradcy, kierowaliśmy się intuicją i zdobytymi z różnych źródeł informacjami.Zatrudniliśmy również konstruktora, który będzie odpowiedzialny za wygląd i desing produkowanych detali. Jesteśmy dumni jako firma, że nowa linia została uruchomiona w terminie i że pierwsze próby wyszły pozytywnie.Zainwestowaliśmy dużo środków nie wspomagając się kredytami.

Po dwóch miesiącach od uruchomienia nowej linii jesteśmy przekonani, że była to dobra koncepcja, która przerodziła się w przynosząca korzyści inwestycję. Zatrudniliśmy piętnastu nowych pracowników.