You are currently viewing Jakie witaminy podawać koniom sportowym?

Jakie witaminy podawać koniom sportowym?

Konie tak samo jak inne zwierzęta domowe i ludzie potrzebują tego, aby wesprzeć ich organizm dodatkowymi witaminami. Nawet odpowiednio zbilansowana karma nie zawiera w sobie wszystkiego, co taki koń by potrzebował, w co więc uzupełniać podstawowe posiłki naszego zwierzęcia?

Rodzaje witamin dla koni sportowych

odpowiednie witaminy dla koni sportowychOdpowiednio zbilansowane, dobrane do potrzeb konkretnego zwierzęcia to niezwykle ważna kwestia w kontekście posiadania konia. Nie od dziś wiadomo, że niestety nie jest on tani w utrzymaniu, co oczywiście nie oznacza, że powinno się na nim oszczędzać, wręcz przeciwnie! Biorąc na siebie odpowiedzialność, jaką jest posiadanie tak dużego zwierzęcia, musimy liczyć się z kosztami, jakie czekają nas regularnie, każdego miesiąca. Dobrej jakości pasza, siano, owies, sieczka – to podstawowe składniki, które powinny znaleźć się w diecie każdego konia, a zwłaszcza takich, które intensywnie pracują. Ponadto warto to uzupełniać czymś takim, jak odpowiednie witaminy dla koni sportowych. Co to będzie? Głównie przydatne będą preparaty wspierające stawy, możemy znaleźć je w dwóch formach – proszku i syropu, ta druga jest chętniej spożywana przez konie, zwłaszcza te wybredne. Aby wzmocnić ich działanie, powinniśmy dorzucić do nich dziką różę, która polepszy wchłanianie składników zawartych w suplementach na stawy. Dla koni, które mają problem z sierścią, grzywą – jest słaba, rzadka, warto postawić na witaminy, które będą wpływały na odbudowę włosia, czyli na przykład biotynę.

Ma ona to do siebie, że przy okazji wspomaga również skórę i kopyta, aby były zdrowe i twarde, niepodatne na pęknięcia czy wykruszenia. Niestety suplementy swoje kosztują, choć ich zakup jest wymagany raz na miesiąc, dwa – opakowania są dość duże, dzięki czemu starczają na dłużej.