You are currently viewing Jakie gniazdka warto kupić?

Jakie gniazdka warto kupić?

W każdym domu musza być punkty, w których możemy podłączyć się do domowej instalacji elektrycznej. Dotyczy to zarówno pomieszczeń użytkowych, takich jak chociażby kuchnia czy łazienka, gdzie korzystamy z różnego sprzętu, jak miksery czy suszarki, ale też takich miejsc jak salon czy sypialnia, gdzie potrzebne będzie nam światło lub ładowarki do sprzętu elektronicznego.

Fachowcy szybko zamontują nowoczesne gniazdka elektryczne

gniazdko z włącznikiemIdealnym rozwiązaniem może być gniazdko, które zostało dodatkowo wyposażone w dotykowy panel, dzięki któremu można je włączyć lub wyłączyć, zależnie od potrzeb, aby mieć gwarancję, że podłączony sprzęt nie pobiera energii elektrycznej, gdy jest na czuwaniu. Takie rozwiązanie to wspaniała alternatywa dla wyłączania bezpieczników przed wyjściem z domu, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ niektórych sprzętów nie należy wyłączać, aby nie narażać się na przykład na utratę danych, podczas gdy inne należy wyłączać, ale nie zawsze chce się nam wyjmować wtyczkę, którą później trzeba jeszcze podłączyć. Panel dotykowy to o wiele wygodniejsze rozwiązanie. Warto zamontować gniazdko z włącznikiem w miejscach, gdzie na stałe będzie podłączony różny sprzęt. Sprawdzi się to zarówno w salonie, gdzie podłączymy telewizor, jak i w miejscach, gdzie do gniazdka wepniemy listwę z większą liczbą miejsc na sprzęt.

Wówczas jednym ruchem palca na dotykowym ekranie będziemy mogli wyłączyć gniazdko z sieci, włączając system zabezpieczający przed przepływem prądu. W przypadku niskich gniazdek może to też zapewnić ochronę przed najmłodszymi, którzy mogą nierozważnie próbować bawić się gniazdkiem elektrycznym, w którym płynie wysokie natężenie prądu i stanowi ono pewnego rodzaju niebezpieczeństwo.