You are currently viewing Grzejniki elektryczne w moim domu

Grzejniki elektryczne w moim domu

 

Projektując nowy dom chciałam by znalazły się w nim różne nowoczesne technologie. Oczywiście w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami miał iść także nowoczesny wystrój. Lubię wnętrza, które wyglądają nietypowo i są proste ale jednocześnie wyglądają modernistycznie. Taki właśnie też jest mój dom – z jednej strony prosty i elegancki, a z drugiej pełen ciekawych rozwiązań.

Grzejniki elektryczne – interesujący dizajn i źródło ciepła

grzejniki elektryczne na podczerwieńJednym z fajniejszych dość nietypowych i nowoczesnych rozwiązań było częściowe zrezygnowanie z tradycyjnego ogrzewania. Zdecydowałam się by w salonie i sypialni zamontować grzejniki elektryczne na podczerwień, o których dowiedziałam się z artykułu, który znalazłam w czasopiśmie o aranżacji wnętrz. Jeżeli chodzi o ogrzewania podczerwienią to znacząco różni się ono od tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego. W przypadku grzejników na podczerwień nośnikiem ciepła nie jest powietrze, a wszystkie powierzchnie graniczne w pomieszczeniu (czyli np. sufit) oraz to co się w nim znajduje czyli nawet osoby. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawe. To, co spodobało mi się w tych grzejnikach to również ich dizajn – wyglądają one najczęściej bardzo nowocześnie. Ja wybrałam grzejniki, które wyglądają jak lustro. Grzejniki w moim domu są bardzo płaskie, a na ich powierzchni znajduje się właśnie powierzchnia lustrzana, co daje naprawdę niesamowity efekt.

Zastanawiam się nad tym czy w przyszłości nie przerzucić się na ogrzewanie na podczerwień w całym domu. Musiałabym wtedy zamontować takie same grzejniki jak mam w salonie i sypialni w całym domu. Jest to na razie tylko plan, a nie ostateczna decyzja. Myślę, że zdecydowanie się bądź też rezygnacja z tego pomysłu może mi zająć nawet kilka lat. Jednakże, z grzejników na podczerwień, które teraz mam w domu jestem bardzo zadowolona.