Gdzie by tu zamieszkać?

  • Post author:
  • Post category:Ogrody

Związanie się na stałe z drugą osobą bardzo często znaczy, że musimy zrezygnować z pewnych swobód i oznak wolności. Oczywiście każda zakochana osoba z cała pewnością powie nam, że jest to naprawdę minimalna cena, którą trzeba zapłacić za związek z kimś, kogo kocha się niejednokrotnie całym sercem i z którym planuje się spędzić resztę swojego życia.

Czy wiejskie ogrody mogą być bardziej kuszące od miejskich parków?

meble miejskieDlatego tak ważną umiejętnością, którą powinni posiąść wszyscy, którzy nie planują reszty życia spędzić samotnie, jest sztuka pójścia na kompromis. Czego powinna ona dotyczyć? Absolutnie wszystkiego, w czym się nie zgadzamy. Niestety bardzo często mają miejsce sytuacje, kiedy osoba zakochana ze strachu przed byciem zostawioną godzi się na wszystkie zachcianki partnera lub też partnerki, nieważne jak bardzo nie byłoby to po jej myśli. Prawda jest taka, że kiedy ulegniemy pierwszy raz, ani się obejrzymy, a będziemy tkwić w związku, w którym nasze zdanie będzie tak naprawdę niewiele warte. Przypuśćmy, że decydujemy się na wybór miejsca do zamieszkania po ślubie. Niejednokrotnie właśnie w tej kwestii zdarzają się ciężkie sytuacje – jedna osoba jest wielkim miłośnikiem widoków, jakie prezentuje architektura miejska i za żadne skarby świata nie chce opuszczać tych okolic. Uważa, że nowoczesne meble miejskie ustawione na przeróżnych placach, wzdłuż ozdobnych uliczek czy też ławki parkowe są idealnym miejscem, w którym da się wypocząć w mieście, a kreowanie przestrzeni miejskich od zawsze było jej pasją. Druga natomiast jest zdania, że w mieście nie da się żyć tak na dłuższą metę. Projektowanie terenów zielonych, mimo że obecne jest wszędzie na coraz większą skalę, dalej w żadnym wypadku nie jest w stanie zastąpić prawdziwych zielonych, podmiejskich terenów, z którymi możemy się spotkać, kiedy wyjedziemy choćby kilkanaście kilometrów poza centrum.

Kiedy absolutnie nie możemy dojść do porozumienia odnośnie tego, gdzie będziemy w przyszłości mieszkać, może okazać się to doskonałym testem naszego związku i przekonaniem się, czy nie dzieli nas zbyt dużo.

Ten problem rozwinięty jest na http://www.astrini-design.pl