You are currently viewing Fiaty teraz i dawniej

Fiaty teraz i dawniej

 

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wszystkie samochody były produkowane jak najprościej. Wyposażano je tylko w niezbędne układy, by nie tworzyć zbyt ciężkich konstrukcji, którymi nie da się sterować. Wszystkiemu winny jest fakt, że stare fiaty był pozbawione wspomagania kierownicy. Teraz nie wyobrażamy sobie jazdy po mieście bez wspomagania, bo jest ono dla nas dużą dogodnością.

Pojazdy wyposażone w pompy wspomagania

pompy wspomagania fiatDopiero kilkanaście lat temu pojawiły się pierwsze modele, które zostały wyposażone w układ wspomagania kierownicy. Nadal jednak była to dodatkowa opcja, za którą trzeba było zapłacić. W nowych modelach jest już zdecydowanie łatwiej, niemal każdy model posiada oryginalne pompy wspomagania fiat, które poza podstawową funkcją ułatwiania jazdy mają także tryb city. Przez wiele lat zmieniły się normy dotyczące podstawowego wyposażenia wielu pojazdów. O ile nasi dziadkowie nie mieli problemu ze skręcaniem swoimi samochodami, tak my już byśmy nie dali sobie z tym rady. Przyzwyczailiśmy się do systemu, który ułatwia nam sterowanie zwłaszcza dużymi samochodami. Wspomaganie nie tylko dodaje komfortu, ale również zapewnia większe bezpieczeństwo. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia na drodze szybko można zareagować, co nie było możliwe w starych fiatach. Teraz fiaty posiadają pompy hydrauliczne, które cały czas utrzymują w układzie wysokie ciśnienie, by samochód prowadziło się bardzo lekko.

Można zauważyć, że odkąd wprowadzono wspomaganie kierownicy jako podstawowe wyposażenie zdecydowanie więcej samochodów jeździ po mieście. Nie boimy się parkowania w ciasnych miejscach, ponieważ jesteśmy w stanie odpowiednio wymanewrować. Daje nam to dużą swobodę jazdy i nie stanowi ograniczenia nawet w przypadku większych modeli fiata.