You are currently viewing Fascynujące właściwości chlorelli

Fascynujące właściwości chlorelli

Na świecie istnieje wiele ciekawych roślin pozytywnie wpływających na ludzkie zdrowie. Jedną z nich jest chlorella, czyli produkt powstający z użycia algi słodkowodnej z Korei Południowej. Zaliczana jest ona do grupy superfoods, czyli produktów spożywczych o wyjątkowo silnym i korzystnym działaniu zdrowotnym dla człowieka.

Wartości odżywcze z chlorelli

chlorella w proszkuWielu z nas zapewne zastanawia się dlaczego algi słodkowodne w ostatnim czasie stały się tak popularne w przemyśle farmaceutycznym. Otóż chlorella w proszku jest doskonałym uzupełnieniem diety każdego człowieka, gdyż algi słodkowodne zaliczane są do superfoods. Kryje się w nich wiele właściwości odżywczych. Przede wszystkim są to witaminy z grupy B, ale również A, C i E. Nie można zapomnieć o występowaniu w nich aminokwasów, kwasów tłuszczowych omega 3, a także chlorofilu i kwasu nukleinowego. W chlorelli znajdziemy też liczne minerały jak selen, żelazo, fosfor, jod oraz inne. Bardzo polecana jest osobom, które nie spożywają mięsa oraz produktów odzwierzęcych, aby w naturalny sposób uzupełnić wszelkie niedobory, a w szczególności roślinne białko. Algi pozytywnie wpływają na układ immunologiczny, wspomagają odchudzanie, jak również oczyszczają organizm z metali ciężkich oraz innych toksyn. Bardzo ważne jest też to, iż przyspieszają regenerację wątroby oraz wspomagają jej ogólne funkcjonowanie. Chlorella to doskonały wybór wsparcia naszego zdrowia.

Aby dobrze wesprzeć swój organizm wielu lekarzy poleca chlorellę. Występuje pod postacią proszku, który bardzo często znajduje się w kapsułkach. Jest to po prostu alga słodkowodna, która kryje w sobie szereg właściwości, dzięki którym możemy usprawnić pracę organizmu ludzkiego. W związku z tym warto wypróbować ten produkt na sobie.