You are currently viewing Farby akrylowe do ozdoby przedmiotów

Farby akrylowe do ozdoby przedmiotów

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Pamiętam jak dziś, gdy na lekcji plastyki Pani nauczycielka kazała nam przynieść farby, kolorowe serwetki i jakieś naczynia. Jak się później okazało ozdabialiśmy naszego kubki i talerzyki za pomocą techniki decoupage. Bardzo mi się ta lekcja podobała. Za pomocą kilku czynności sprawiliśmy, że zwykłe naczynia stały się jeszcze ładniejsze.

Najlepsze farby do decoupage 

farby akrylowe do decoupageCałą sztuka polega na naklejaniu wzoru z naszych kolorowych tkanin na inne tworzywa. Przy malowaniu nowych wzorów nieocenione stały się nowe farby akrylowe do decoupage. Produkty dobrej firmy sprawdziły się, nie tylko, do nadawania nowych barw ceramice, ale również do malowania drewna i styropianu. Cała powierzchnia była dokładnie pokryta farbą i materiał nie prześwitywał przez mój rysunek czerwonych róż. Bardzo dobrze się je rozsmarowywało po powierzchni i nie pachniały źle, tak jak mogłabym się tego spodziewać po farbach akrylowych. Posłuchałam porady nauczycielki i całość spryskałam lakierem, który nadał mojemu dziełu blasku i zabezpieczył przed upływem czas. Ostatnio, gdy oglądałam moją piękną zastawę ozdobioną tą techniką nie mogłam się nadziwić, ze to wszystko zrobiłam sama i do tego przetrwało do dziś. Widać, że farby akrylowe sprawdziły się i dlatego zaopatrzyłam się w dodatkowe kolory, by po latach powrócić do tego zajęcia.

Dziś już wiem, że docoupage to technika, która jest wprost stworzona dla mnie. Zamierzam przyozdobić także kilka szklanych butelek oraz papieru a następnie wystawić to na naszym corocznym odpuście. W tym roku zbieramy na leczenie chorych dzieci i mam nadzieję, że moje rysunki pomogą w uzbieraniu sporej sumy. By zbliżyć się do upragnionej kwoty muszę bardzo się postarać, ale że mam sprawdzone farby nie muszę obawiać się, że coś nie pójdzie zgodnie z planem.