You are currently viewing Dobry stomatolog zachowawczy dla dziecka

Dobry stomatolog zachowawczy dla dziecka

 

Czy wizyta u stomatologa budzi Twój paniczny lęk od dzieciństwa? Jeżeli odpowiedź brzmi twierdząco to zapewne natrafiłaś na złego dentystę, bez podejscia do dzieci za młodu. Właśnie dlatego też poszukiwania dentysty dla mojego syna spędzały mi sen z powiek. Zależało mi na tym, aby młody zrozumiał, że dbanie o zęby jest porzebne i niezbędne aby być zdrowym. Potrzebowałam lekarza z powołania. 

W Warszawie znalazłam dobrego stomatologa zachowawczego

stomatologia zachowawcza warszawaJuż od kilku tygodni przygotowywałam swojego syna do wizyty u lekarza stomatologa. Tłumaczyłam mu jak taka wizyta powinna wyglądać i czego on sam może się spodziewać. Powiedziałam mu, aby nie czuł strachu przed lekarzem, który stanie i poprosi o otwarcie buzi. Podczas jednego z domowych przeglądów zauważyłam, że synowi zaczyna robić się drobna dziura w zębie. Pomimo unikania słodyczy oraz słodzonych napoi oraz używania dobrej jakości past do zębów coś się działo w jego jamie ustnej. Koleżanka powiedziała mi, że ostatnio widziała szyld i czytała pozytywne opinie o jednym ze stomatologów przyjmujcych na Śródmieściu. Pomyślałam, że właśnie to czego mi trzeba to właśnie stomatologia zachowawcza warszawa jest terytorialnie duża, jednak z synem mieliśmy stosunkowy dobry dojazd do Śródmieścia. Zadzwoniłam i umówiłam nas do wizytę. Kiedy trafiliśmy do kliniki pomyślałam, że jesteśmy w napradę dobrym miejscu i rękach. Pani doktor, która przyjęła mojego syna była bardzo zaangażowana w wykonywanie swoich obowiązków, nawet dużo bardziej niż sądziłam.

Opowiadała mojemu synowi bajkę o chłopcu, który nie dbał o zęby. Syn obiecał, że będzie je mył rano i wieczorem. Podczas zabiegu na suficie gabinetu włączona była bajka, dzięki czemu dziecko nie myślało o dyskomforcie związanym z otwartą buzią.