You are currently viewing Czym jest drenaż limfatyczny?

Czym jest drenaż limfatyczny?

Współcześnie często wybiera się zabiegi, które pomagają poprawić samopoczucie, ale i też zdrowie. Wiele salonów oferuje bogate propozycje. Jedną z nich jest drenaż limfatyczny. Stał się bardzo popularny i potrafi zdziałać cuda. Czym on jednak jest i dlaczego przyciąga coraz więcej osób?

Zabieg drenażu limfatycznego — w czym może pomóc?

zabieg drenażu limfatycznego bielskoDługie godziny siedzenia przed ekranem komputera, praca w pozycji stojącej, czy intensywne ćwiczenia – wszystko to przyczynia się do powstawania obrzęków w różnych częściach ciała, zwłaszcza w okolicach nóg. Następuje wtedy zmęczenie czy rozdrażnienie. Pomóc w tym wszystkim może zabieg drenażu limfatycznego Bielsko to miasto, w którym znaleźć można wiele tego typu ofert. Na czym jednak polega taki zabieg? To rodzaj masażu uciskowego, który wykonywany jest w celu pobudzenia przepływu limfy. Wskazany jest dla osób po operacjach, na przykład tarczycy, oraz dla wszystkich, którzy posiadają obrzęki lub cukrzycę. Zaletą takiego masażu jest fakt, że wspomaga on utratę tkanki tłuszczowej i redukuje cellulit. W dzisiejszych czasach coraz częściej wykorzystywany jest on również w przypadku sportowców jako czynnik regeneracyjny po wysiłku, a także zabieg wellness niwelujący uczucie ciężkości w nogach. Drenaż limfatyczny może być wykonany na różnych częściach ciała. Są to między innymi twarz, nogi, ręce czy brzuch. Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania warto wybrać się choć raz na taki masaż.

Często zapomina się odpowiednio zadbać o siebie. Drenaż limfatyczny jest jednym z tych zabiegów, które pomogą zwalczyć trudne objawy. Sprawią natomiast, że skóra będzie jędrniejsza, zmniejszą się obrzęki, a organizm zostanie oczyszczony z toksyn. Warto spróbować dowiedzieć się na jego temat nieco więcej i pozwolić sobie pomóc.