You are currently viewing Czy warto kupić puduszkę kąpielową dla dziecka?

Czy warto kupić puduszkę kąpielową dla dziecka?

Jako świeżo upieczeni rodzice jesteśmy zajęci uczeniem się wszystkich zadań związanych z opieką nad dzieckiem. Musimy nauczyć się wszystkiego o metodach karmienia, rutynach spania i zmianie pieluch – a to tylko kilka podstawowych zadań. Kąpiel dziecka jest jednym z obowiązków, który jest ważny nie tylko dla zdrowia i czystości, ale może stać się przyjemnym czasem między nami a naszym dzieckiem. Warto więc zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria.

Poduszki kąpielowe dla dziecka – zalety

poduszka do kąpieli dla dzieciChociaż dziecko nie wykonuje tych samych czynności, co starsze dzieci lub dorośli, które mogą wymagać codziennej kąpieli, nadal potrzebuje kąpieli dwa do trzech razy w tygodniu. Niemowlęta potrzebują regularnych kąpieli, aby oczyścić skórę i włosy bardziej konsekwentnie niż wycieranie ściereczką po jedzeniu lub podczas zmiany pieluchy. Kąpiele kontrolują nadmiar sebum we włosach, oczyszczają skórę dziecka ze zbyt dużej wilgoci i osuszają obszary między fałdami skóry. Poduszka do kąpieli dla dzieci sprawia, że kąpiel naszego maluszka staje się szczęśliwą, wyjątkową chwilą każdego dnia. Są one bardzo miękkie, więc maluch będzie z nich zadowolony. Dodatkowo dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów chłonie ciepłą wodę i utrzymuje ciepło przez całą kąpiel. Materiały są całkowicie hipoalergiczne, nietoksyczne i antyroztoczowe, dzięki czemu jest to produkt bezpieczny dla każdego dziecka.

Poduszka utrzyma dziecko, dzięki czemu bez obaw możemy je kąpać, masować i bawić się z nim. Pozbywamy się ryzyka, że dziecko poślizgnie się w rękach – będzie bezpieczne, leżąc na tej miękkiej poduszce do kąpieli. Dodatkowo wyciągnięcie dziecka z wody będzie naprawdę łatwe. Jest ona łatwa w obsłudze – po użyciu wystarczy pozostawić do wyschnięcia. Czas schnięcia poduszki zwykle jest bardzo szybki, co oznacza że następnego dnia jest ona gotowa do ponownego użycia.