Coraz częściej mówimy o ogrzewaniu na podczerwień. Systemy te są niezwykle wydajne, a także stwarzają bezpieczne i zdrowe warunki do przebywania w pokoju. Ich sprawność cieplna jest znacznie wyższa, niż w tradycyjnych systemach wykorzystujących tzw. grzejniki. Największą zaletą jest to, że rozkład ciepła jest równomierny dzięki czemu nie tworzą się strefy o różnych temperaturach.
Czym są folie grzewcze
Największą zaletą jest to że rozkład ciepła jest równomierny dzięki czemu nie tworzą się strefy o różnych temperaturach. Folie grzewcze do szyb, to produkty często nazywane, nowoczesnymi elastycznymi grzejnikami. Wykonane są przez nakładanie mas węglowych i aluminiowych. Podstawą jest blacha PET, która jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne, jej dodatkowymi zaletami są wysoka izolacyjność cieplna oraz ognioodporność. Szklana folia grzewcza do szyb, jako źródło ciepła wykorzystuje promieniowanie podczerwone. Produkty te można stosować na dowolnej powierzchni, dlatego żebra grzewcze mocowane są również na szkle. Nie jest to jednak bardzo powszechne rozwiązanie. Ich montaż w oknach kojarzy się z ciemniejszym pomieszczeniem, blokującym przechodzenie światła dziennego. Dlatego nie jest to najczęstsze rozwiązanie. Można je jednak zastosować, gdy szkło pełni jedynie funkcję ozdobną, a zakrycie ich nie wpłynie na użyteczność lokalu. Folia grzewcza do okien nadaje się również do pomieszczeń gospodarczych czy piwnic.
Okna i drzwi balkonowe są największym źródłem ciepła z ogrzewanego pomieszczenia, a także źródłem chłodnego powietrza z zewnątrz. Szklana folia grzewcza pełni zarówno funkcję izolacyjną, jak i efekt nagrzewania szkła, a następnie oddawania ciepła do środka pomieszczenia. Dzięki temu zapobiega przenikaniu zimnych oparów z zewnątrz, do środka budynku.