Płyty gazowe pojawiają się coraz częściej w naszych kuchniach. Wiele osób urządzając lub remontując mieszkanie, rezygnuje z tradycyjnej gazowej kuchni wolnostojącej. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Jakie zalety ze sobą niesie?
Kiedy wybrać czarną płytę gazową do zabudowy?
Stale rosnąca liczba zwolenników płyty gazowej nie jest wcale przypadkowa. Najważniejszym czynnikiem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest sam koszt. Chodzi nie tylko o sam zakup, ale również późniejszą eksploatację. Rozdzielenie piekarnika i płyty gazowej sprawdzi się również u osób, które planują stopniowo wyposażać kuchnię w sprzęt AGD, który jak wiadomo, nie należy do najtańszych. W takim przypadku płyta gazowa do zabudowy czarna może być podstawowym elementem, który kupimy na samym początku. W późniejszym czasie możemy kupić piekarnik do zabudowy, który nie jest tak istotny, jak sama płyta. Płyta gazowa to duża oszczędność przy samym gotowaniu. Co jednak ucieszy miłośników gotowania, potrawy wychodzą wówczas smaczniejsze. Możemy więc śmiało powiedzieć, że płyta gazowa pozwala upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – zapewnia niższe koszty eksploatacji i smaczniejsze potrawy. Płyta gazowa wpływa także pozytywnie na aspekt wizualny. Osobno zabudowana płyta i piekarnik elektryczny – także zabudowany – sprawiają, że pomieszczenie prezentuje się znacznie lepiej. Wolnostojące kuchenki gazowe stają się powoli przeszłością utożsamianą raczej z wyposażeniem kuchennym naszych babć.
Czarny kolor płyty gazowej jest niezwykle uniwersalny i ponadczasowy. Niezależnie od tego, czy wyremontowana kuchnia ma nam posłużyć przez kolejne dziesięciolecia, czy zaledwie kilka lat, sprzęt AGD w kolorze czarnym zawsze będzie modny. Warto płytę gazową w tym kolorze połączyć również z czarną lodówką, a nawet baterią i dodatkami kuchennymi.