Scrum okazuje się niezwykle dobrą metodyką pracy, dzięki której możliwe jest zwiększenie wydajności pracy oraz jakości tworzonego produktu. Jednak jest to przystosowane do pojedynczych zespołów, w przypadku ich większej ilości mogą nastąpić pewne problemy.
Do czego służy model postępowania Nexus?
Z tego też powodu powstały odpowiednie frameworki, które pozwalają na o wiele sprawniejszy kontakt między zespołami. W ten sposób nie będziecie musieli się obawiać o chaos podczas konkretnego projektu. Nazywa się to też skalowaniem, bo jednak stosuje się konkretne zasady do większej ilości zespołów. Jednym z bardziej znanych frameworków jest Nexus. Korzysta się z niego już od lat i trzeba przyznać, że zapewnia sporą skuteczność działania. Jest to model postępowania w przypadku gdy nad produktem działa od trzech do dziewięciu zespołów. Dzięki jego zastosowaniu można spodziewać się o wiele lepszych wyników swojej pracy, bo jednak komunikacja jest nadal sprawna, a więc nie trzeba martwić się o żadne przestoje. Oczywiście trzeba najpierw zrozumieć jak dokładnie powinien działać Nexus Agile. Z tego powodu radziłbym przeczytać podręczniki dotyczące tego, najlepiej jeśli skorzystacie z materiałów pochodzących od autora tego modelu postępowania. Prócz tego warto też przejść odpowiednie kursy, by dowiedzieć się wszystkiego od kogoś kto jest doświadczony w tym i wie na co trzeba zwracać baczną uwagę. Jestem pewien, że dzięki zastosowaniu tego modelu postępowania osiągniecie optymalne efekty.
Wysoką skutecznością cechuje się Scrum, jednak w przypadku gdy trzeba go zastosować w przypadku wielu zespołów to najlepiej jest skorzystać z Nexusa. Dzięki niemu będziecie wiedzieli co takiego zrobić by utrzymać odpowiednie tempo pracy, a przy tym też wysoką jakość produktu.